Resultatlistor

Resultatlistor

2019

Gruppspel fredag 2019

Gruppspel fredag 2019GrundspelSkiljePlac.
Grupp 1     
Labans kvänn01004
Roling Dynamites11102
Lyckans Lirare00113
Sleeping Willows11111
Fårös Backsskramlor00005
Grupp 2
Björnes Töjsar00005
Bengt är far till alla barnen11003
Lye City Släckers00104
TDA11111
CC6001112
Grupp 3
Malibu United10112
Bubbisar00005
Rekubblikanerna11111
Crew Britton00104
Vet ej01013
Grupp 4
Fide Fuckers1012
Team Ahlin0103
Kubbaner Basel1111
Mitt i prick0004
Grupp 5
Håie puttar bra1111
Guldgrävarna från Luleå0013
Raukers1012
Juntatöjsarna0004WO
Grupp 6
Trippel X1102
Smissarbacken0013
Team Kaktus0004
Nybrokorpen 31111
Grupp 7
SegElin0103
Rubb o Kubb1111
Kubbstötande stråhattssällskapet0004
Sarpetorp1012
Grupp 8
Jiddra inte med oss1111
Skrotgänget0104
Team Vinnballe1012
Kill the king0013
Grupp 9
Hugos Församling1111
AO Ajje0013
Austrian Connection0004
Team Helikopterkast1102
Grupp 10
Rollin Kubbs1003
Nederlaget0013
Chill I Vippen0102
Jamas Pyjamas1111
Grupp 11
Bofaste Turistas0004
Jankanas1111
Fizens gäng1102
Should have stayed at home0013
Grupp 12
Suderraggarna0004
Waldmeister1111
Keffarna1102
7eleven0013
Grupp 13
Karamellkiosken0004
Sist in först ut1111
Cönnys Hardgang0103
The Flamingoz1012
Grupp 14
Täby Tigerz1102
Solgäddarna0004
Goa Kubbar0013
Vall kräng o spräng 1.01111
Grupp 15
Pantertanterna0004WO
Team Dygnrauk1111
Dionysos0103
Lillbyttus1012
Grupp 16
Hubba bubba Kubb1012
Tingeling0004
GEAB1111
Here for beer0103
Grupp 17
Jonssons Trutar1102
Coochie gang0004
Hojt0013
Kjoltyg1111
Grupp 18
Lag MUU0103
Champaign County1111
Commotorisk0004
Fyrkantig katt rutig ko1012
Grupp 19
Graute klåp å kubb0004
D Den1111
The Lord of the Kubbs1102
Hemse Bil o Däck0013
Grupp 20
Vall kräng o spräng1111
Patriots0004WO
Stilpoäng0013
Slappers1102
Grupp 21
Din Mamma1003
Gangvide Gangsters0004
Rödön Kubb1111
Fishermans Friends0112
Grupp 22
?1003
DBW0004
No hit0112
Ronemaffian Junior1111
Grupp 23
Leffes Liljor1013
Var är Lasse?0004
Barlingbo0112
Kubbalibre1111
Grupp 24
Wasted Potential1102
Awesome0004
Pin King0013
Di Åndere1111
Grupp 25
Silence Mountain0103
Sudrets Töisar1002
Los Vikingos0013
The Belgian Bastards1111
Grupp 26
Deaf Team0112
Sinking Royal1111
Team Burgsvik1003
Kauparve0004
Grupp 27
Gnistarna0004
Tjejligan1111
Eke Kubben0103
Snekastarna0112
Grupp 28
Klart grabben ska ha husvagn1102
Vedkastarföreningen0013
GOFY0004
Cerevisia Fortes1111
Grupp 29
KubbKam Trysil1012
Joystick Riders0004
Team Mårtens1111
Ull i pungen 20103
Grupp 30
Krakstäde Töisar1003
Sir Montys Hjältar0004
Stallbröderna0112
Team Jan-HÅ1111
Grupp 31
Redheads0004
Emmas Änglar1102
Dubbelwej1111
Karatehesten0013
Grupp 32
RealRaukers 3.01003
Kubbfamiljen0004
Get Down0112
Totalt Talanglösa1111

–​–​–​–​

Gruppspel lördag 2019

Vinster

TeamnameGrundspelSkiljePlac.Teamleader
Grupp 1     
Sist in först ut0013Vabbe Vahlberg
Totalt talanglösa0004Standley Engström
Källunge1102Oliver Lundberg
KP Wilddogs1111Marc Binder
Grupp 2 
Nybro Korpen 31004Börje Wennerström
Di Åndere1012Dr. Nonjimm SadMrose
Tusen Tack0103Holger Meier
Kubbings & Gipfelsturmer0111Robert Harnack
Grupp 3 
Waldmeister0004Gerald Lauber
Team Dyngrauk0013Peggy Beier
Mulde Fritidsby1102Morgan Hallgren
SMP United1111Lukas Schirmann
Grupp 4 
Rekublikanderna1012Peter Bergendahl
Vall kräng och spräng 1.00103Tobbe Karlsson
Gloria Victis1111Frank Nilsson
Team Stabbgard0004Björn Wickström
Grupp 5 
TDA0111David Othberg
Kjoltyg0004Lukas Wahl
Twelve Tits United1012Sofie Fisher
Pilzner Paus1103Viktor Olsson
Grupp 6 
Sleeping Willows0004Jan Bergman
Champaign County1012Martin Segerlund
Bortkastad Tid0103Björn Nyman
Bomb The King1111Norbert Bosau
Grupp 7 
Sinking Royal0013Johan Karlsson
Sarpetorp0004Klas Liljeblad
Team Kubbmeisters1102Tom Dahlström
Blue/Orange1111Tom Thomasson
Grupp 8 
The Belgian Bastards1111Kim Heremans
Tjejligan0004Frida Sjöstedt
Auh-laug-eth1012Johan Lindberg
Kubb Klub Vrosvka & Friends0103Fanda Holada
Grupp 9 
Vall kräng och spräng0004Dennis Gunnarsson
Chill i vippen0013Robert Vigsten
Korpen Nybro1102Towe Danielsson
Hellacopters1111Manne Winarve
Grupp 10 
Dubbelwej0004Fredrik Wessman
Rone Maffian Junior0013Joen Olofsson
Famous K1111Malte Nilsson
Trä Som behöver Öl1102Christina Mathews
Grupp 11 
Rolin Dynamites0004Dean Berglind
Slappers0013Dick Sandström
Burs Broilers1102Sebastian Fredin
StrandedGoose1111Josef Björklund
Grupp 12 
Jamas Pyamas0103Markus Funk
Get down1111Pontus Järesund
Jiddra inte med oss0004Glenn Ågren Almqvist
Skåls Sorkar1012Johan Holmstedt
Grupp 13 
Deaf Team0013Janne Ågren
Kubbalibre0004Sassa Lindberg
Rödön Kubb1102Helena Pettersson
Rubb o kubb1111Peter Wahlqvist
Grupp 14 
D Den1003Alex Linbach
Team Jan-HÅ1111Niklas Södergren
GEAB0102Ove Eriksson
Hubba Bubba Kubb0014Filip Söderdahl
Grupp 15 
Team Mårtens0004Kenneth Nilsson
Wasted potential1111Andres Beeckman
Kubbaner Basel0112Sergio Marino
Håie putta bra1003Kasper Ekedahl
Grupp 16 
Cervisia Fortes0112Pontuz Tuovinen
Hugos Församling0004Jonas Larsson
Jankanas1003Rasmus Sjöberg
Horstbröd1111Pascal Meury

thFInalstege 2019

SextondelÅttondelKvartsfinalSemifinal
KP Wilddogs
Korpen NybroKP Wilddogs
Kubbings & GipfelstrumerKubbings & Gipfelstrumer
Trä som behöver ölKubbings & GipfelstrumerFinal
SMP unitedGloria Victis
Burs BroilersSMP UnitedMästare
Gloria VictisGloria VictisThe Belgian Bastard
Skåls sorkarKubbings & GifelstrumerThe Belgian Bastard
TDAThe Belgian BastardHorstbröd2:a
Rödön KubbTDAHorstbröd
Bomb the KingBomb the king
GEABTDA
Blue/orangeThe Belgian Bastard
Kubbaner BaselBlue/Orange
The Belgian BastardThe Belgian Bastard
Cervisia Fortes
Hellacopters
KällungeKällunge
Famous KDi Åndere
Di ÅndereKällungeMatch om 3 o 4 plac.
Stranded GooseStranded Goose
Mulde fritidsbyStranded Goose3:a
Get downRekublikanernaStranded Goose
RekublikanernaStranded GooseKubbings & Gifelstrumer
Rubb och KubbHorstbrödStranded Goose4:a
Twelve Tits UnitedTwelve Tits UnitedKubbings & Gifelstrumer
Team Jan-HÅChampaign County
Champaign CountyTwelve Tits United
Wasted PotentialHorstbröd
Team KubbmeistersTeam Kubbmeisters
HorstbrödHorstbröd
Auh-laug-eth

Resultat lilla VM fredag 2019

Lilla VM fredag

1:a Klart grabben ska ha husvagn

2:a SegElin

3:a Fide Fuckers

4:a Emmas Änglar

Resultat lilla VM lördag 2019

Lilla VM lördag

1:a Kubb Klubb Vroska

2:a Bortkastad Tid

3:a Håie putta bra

4:a Sinking Royal

2018

Gruppspel fredag 2018

Gruppspel fredag 2018GrundspelSkiljePlac.
Kubbaner
Basel
11111Sergio Marino
Kubb me
Amadeus
00104Erik Gerstel
Rekubblikanerna11012Peter Bergendahl
O Promille00005Kålle Kjellin
Jamas
Pyjamas
10013Markus Funk
Team
Burgsvik
01112Jesper Sjödoff
Chaska Kubb11111Jason Larson
Nästan00005Erika Adman
Bättre på
annat
11003Annicka Bodin
Baddarna00014Peter Karlsson
Här för öl00014Gustav fogelberg
Horstbröd11111Pascal Meury
Hugos
församling
10112Erik Nyrot
Laban Igen00005Laban
Rödön Kubb11003Mikael Edfelt
Trippel X10112Kenneth Nyberg
Vall kräng &
Spräng 1.0
01103Linnea Larsson
Släkten är
värst
00005Elin Lundgren
Yellow
kubbmarines 2
10004Tam Ha
Team
Kubbmeisters
11111Tom Dahlström
Kubbalibre01013Sassa
Jankanas11111Rasmus Sjöberg
SegElin10112Jimmy Siggelin
Karamellkisoken00005Lena Berg
Blue &
Yellow
10004Joakim Arnesen
Vi kubbar
aldrig
00014Amanda Westberg
Sir Montys
hjältar
100112Frida Löv
BOB MC11111Martin Anjou
Gustavs
flickor 2.0
010123Gustav Bodin
Prutt Nr 710004Elias Grönström
Silence
Mountain
01003jan fredrik olsson
Sleeping
Lions
11012Wolfgang Menger
Satan vi
träffade kungen
00103Viktoria Söderman
Cerevisia
Fortes
11111Pontuz Tuovinen
GOFY00013Jimmy Johansson
Kubbkam
Trysil
01013Trond Pedersen
Hemse Bil &
Däck
10112gill
Utbrända
pedagoger
11111Dean berglind
Fårös
backaskramlor
00005Klara Blochmann
Eke IF10004Sandra Johansson
CC 6011111Jörgen Wiss
Karatehesten00103Henrik Norrback
Ten years
cheers
01003Lina Nilsson
The Rookies10003Andreas Cremon
Kauparve10112Ola Edvardsson
Crew Britton00104Jonas Enblom
Gotlands
Ölkastarförening
11103Mickael Gustafsson
Team Awesome00005Elin Sjöman
Bviken
Bullfigthers
110111Sebastian folkeryd
Get Down011122Pontus Järesund
Champaign
County
011133Martin Segerlund
Vall kräng &
spräng 2.0
110122Julia Funck
Mandelkubbarna00014Robin Kihlén
Bomb the
king
111011Norbert Bosau
Heart Of
Sweden
00005Mona Larsson
Skåls sorkar11111Johan Holmstedt
Team Kärne001123Isak johansson
Emmas änglar11003Emma Bergström
Lillbyttus00005Ina sandström
HVDCR4100112
Tusen Tack11111Holger Meier
Why Not00002Torgny Hellström
Team
Alpenrand
10005Christoph Köck
Syjuntan10004Martina Svensson
HVDCR511003
Nybrokorpen
3
010X3Börje Wennerström
JOnssons
trutar
111X1Peder Johnsson
Asså va
faan?
000X4Desirée Nilsson
Totalt
talanglösa
110X2Christian Bångdal
Nybrokorpen
2
111X1Kjell Rydh
Chill i
VIP-en
011X2Robert Wigsten
Bengt är
far till alla barnen
100X3Bengt Jakobsson
Cyklesnett000X4kristoffer
AM and the
boys
101X33Angelica Nilsson
Abso-lut000X4Tove Cederblad
HeRos011X11Kenth Lindgren
GEAB110X22Ove Eriksson
Rubb o Kubb011X2Peter Wahlqvist
Utterly
wiped out
111X1Andreas Rehmann
Raukers000X4Tobbe Rauk
Missarna100X3kent hallberg
Vem var det
som kastade
001X3Louise Munkhammar
Fide Fuckers111X1Felix Nordin
Dionysos010X2Inger Rosén
Fyrkantig
katt rutig ko
100X3Emil Johansson
Kubb-sh111X1Matthias Fesser
Lag
blackeberg
000X4Lars Sahlin
Helikopterkastarna001X3Therese Ekström
?110X2Emil JOhansson
K Werkelin111X1Kurt Werkelin
Hagge o co001X3Malte Rieem Lindgren
Team Balk000X4Noah Jakobsson
Malibu
United
110X2Anton Brenner
Lakeby
Ladies
001X3Malin Wendeblad
Kjoltyg111X1Elin westberg
Mammas
Pojkar
110X2Daniel lundström
Smissarbacken000X4Maria Sjöman
The Lord of
the kubb
011X2Anders Gardell
yellowkubmariners 1111X1Tam Ha
Norrsken000X4Harald Wiginder
Mitt i prick100X3Annie Pettersson
Pattar i
taket
111X1louis funk
ett 6-pack
coca cola
000X4Jennifer Larsson
Ull i
pungen
101X2K-A Nordblom
Team
Unicorn
010X3My Ahlström
Gangvide
Gangsters
000X4Elin Karlsson
Fishermens
friends
111X1Tim Vahlby
Salta pinnar110X2Ludvig Höglund
66ans vänner001X3Åsa Hammar Wallin
Skrotgänget011X2Rosel Olofsson
Mårtens 1:1111X1Kennet Nilsson
Gnistarna000X4Klara
Stilpoäng100X3Katarina Sjödoff
Sudrets
töisar
010X3Emelie Martell
Barlingbo111X1Lars Kellström
Team Asbra000X4Emma Alm
Sist in
först ut
101X2Wabbe Wahlberg
Håie puttar
bra
111X1Casper Ekedahl
Dubbelwej001X3Fredrik Wessman
Pin King000X4JOnas Ahlvin
Stallbröder110X2Pigge grönström
Hem011X2Maria Nilsson
Minionerna111X1Kjell-Åke Ahlgren
Ronemaffian
junior
000X4Joen Olofsson
Kungen först100X3Daniel Molin
Boffens
drängar
111X1Emma Alvengren
Tingeling000X4Majsan Hamberg
The
Badgersock
101X2Kevin Hallbom
Astra la
vista
001X3Hinnerk Wurfholz
Fizens gäng010X3Leif Lagerin
La pierre
cornee
111X1Henrik Munkhammar
Cafe bärs110X2Timmy
Kubb Chile000X4José Gómez
Junta
töjserna
000X4Ronja Nymoen
Vänge AH110X2Sören olofsson
Slappers111X1dick sandström
Snarren001X3tommy wernström
Tjejligan000X4Ylva Nilsarve
Sinking
Royal
101X2Johan Karlsson
Vet ej010X3Mats Jacobsson
Himlaspel111X1Mathias Keisu

Gruppspel lördag 2018

Vinster

TeamnameGrundspelSkiljePlac.Teamleader
KP Wilddogs1111Marc Binder
Hägar Schindhard1102Jens Meier
Chili i VIP-en0004Robert Wigsten
Fishermens friends0013Tim Wahlby
Trä som behöver öl1102Matthes Wiechmann
SMP United1111Lukas
Schirmann
Hem0004Marianne Nilsson
Fide Fuckers0013Felix Nordin
The inglourious Whiskyboys10122Björn Disch
Twelve Tits United11011Sophie Fischer
Team Burgsvik0003Jesper Sjödoff
Malibu united0013Anton Drenner
Team Gotland1111Josef Björklund
Ingen1102Manne Winarve
Segelin0004Jimmy Siggelin
Utterly wiped out0013Andreas Rehmann
Klart grabben ska ha husvagn1003Emelie Liljegren
Emmi Gardell1111Sonny Nilsarve
Horstbröd0112Pascal Meury
Jankanas0004Rasmus Sjöberg
Kubb Klub Vršovka & Friends1111Fanda Holada
Mulde Fritidsby1102Morgan Hallgren
K Werkelin0013Kurt Werkelin
heRos0004Kenth Lindgren
MNTP871111Nicolas Vögeli
Korpen Nybro1102Towe Danielsson
Pattar i taket003Louis Funck
CC 60003Jörgen Wiss
Pilzner Paus1111Pontus Hallin
Team Jan-Hå1003Nicklas Södergren
Vall kräng och spräng 2.00004Julia Funck
Kubb-sh0112Mattias Fesser
Kubb‘Ings & Gipfelstürmer1111Robert Harnack
Tusen tack1102Holger Meier
Kubbaner Basel0004Sergio Marino
yellowsubmariners0013Tam Ha
Bortkastad Tid0112Björn Nyman
Mårtens 1:10004Kenneth Nilsson
Bviken Bullfighters1003Sebastian Folkeryd
Bomb the king1111Norbert Bosau
Famous K1012Malte Nilsson
Boffens drängar0103Emma Alvengren
Chaska Kubb1111Jason Larson
Minionerna0004Kjell-Åke Ahlgren
Auh-laug-eth1012Johan Lindberg
The lords of
the kubbs
0103Andres Gardell
Team Kubbmeisters1111Tom Dahlström
Slappers0004Dick Sandström
Burs Broilers1111Sebastian Fredin
Kjoltyg0004Elin Westberg
Nybrokorpen 21003Kjell Rydh
Skål sorkar0112Johan Holmstedt
Team Stabbgard1111Björn Wickström
Utbrända pedagoger1102Dean Berglind
Cerevisia Fortes0004Pontuz Tuovinen
Barlingbo0013Lars Kellström
Gloria Victis1111David Nedolugin
Håie puttar bra1003Casper Ekedahl
Jonssons trutar00112Peder Johnsson
La pierre cornee0103Hendrik Munkhammar
Blue/Orange1111Per Norman
BOB MC0004Martin Anjou
The badgersock1003Kevin Hallbom
Himlaspel0112Matthias Keisu

FInalstege 2018

SextondelÅttondelKvartsfinalSemifinal
KP Wilddogs
Tusen TackKP Wilddogs
SMP UnitedSMP United
Bortkastad
tid
KP WilddogsFinal
Twelve Tits
United
Auh-laug-eth
Famous KFamous KMästare
Team
Gotland
Auh-laug-ethKP Wilddogs
Auh-laug-ethKP WilddogsKP Wilddogs
Emmi GardellKubb Klub Vršovka & FriendsHørstbröd2:a
Skåls
sorkar
Emmi GardellHørstbröd
Kubb Klub
Vršovka & Friends
Kubb Klub Vršovka & Friends
Utbrända
pedagoger
Kubb Klub Vršovka & Friends
MNTP87MNTP87
Jonssons
trutar
MNTP87
Pilzner
Paus
Pilzner Paus
Himlaspel
Kubb‘Ings &
Gipfelstürmer
Hägar
Schindhard
Kubb‘Ings & Gipfelstürmer
Bomb the
king
Bomb the king
Trä som
behöver öl
Kubb‘Ings & GipfelstürmerMatch om 3 o 4 plac.
Chaska KubbChaska Kubb
The
Inglourious Whiskyboys
Chaska Kubb3:a
Team
Kubbmeisters
Team KubbmeistersKubb Klub Vršovka & Friends
IngenChaska KubbKubb Klub Vršovka & Friends
Burs
Broilers
HørstbrödChaska Kubb4:a
HørstbrödHørstbrödChaska Kubb
Team
Stabbgard
Mulde Fritidsby
Mulde
Fritidsby
Hørstbröd
Gloria
Victis
Blue/Orange
Korpen
Nybro
Korpen Nybro
Blue/OrangeBlue/Orange
Kubb-sh

Resultat lilla VM fredag 2017

Lilla VM fredag

1:a Sinking Royal

2:a Rödön

3:a Stallbröder

4:a Bengt är far till alla barnen

Resultat lilla VM lördag 2017

Lilla VM lördag

1:a Utterly wiped out

2:a Nybrokorpen 2

3:a Team JanHå

4:a Team Burgsvik

Du kan också läsa resultaten här: http://www.rone.se/home/fredag.html

 

2017

Gruppspel fredag 2017

Gruppspel lördag 2017

FInalstege 2017

ÅttondelsfinalKvartsfinalSemifinalFinal
 Kubbings&Fortschritt 99
 Bortkastad tid
Kubbings&Fortschritt 99
Kubb Momsiuer
Kubb Momsiuer
The inglorius wiskeyboysMästare
Kubb MomsiuerKP WilddogsBlue Orange
KP WilddogsBlue Orange
Ingen
KP Wilddogs2: a
KP WilddogsKP Wilddogs
Gipfelstürmer&Freunde
Släktträffarkubbar
Gipfelstürmer&Freunde
Trä som behöver öl
Burs Broilers
Trä som behöver öl
Hest United
Hest United
Gloria Victis
 Hest UnitedKubb Momsiuer
Blue Orange Hest United3:a
Team PandaKubb Momsiuer
Auh-Laug-et
Team Panda4:a
Blue Orange Hest United
Blue Orange
Team Gotland

Resultat lilla VM fredag 2017

Resultat lilla VM lördag 2017

2016

Gruppspel fredag 2016

VM i KUBB 2016
GroupFieldTeamnameGrundspelPlac.
11-2Åtte 1 1 0 0 3
No Game / No Life 0 0 0 1 4
Skrotgänget 0 1 1 1 2
Släktträffarkubbar 1 1 1 1 1
2 lag vidareBubbisar 0 0 0 0 5
23-4Here For Beer 0 1 0 0 4
Mera Pilsner 1 1 0 1 2
Någon 0 0 1 1 3
Malibu United 1 1 1 1 1
2 lag vidareGertruds 0 0 0 0 5
35-6Crew Britton 0 0 1 1 3
Four Flags United 1 1 1 1 1
Ganvide Gangsters 1 0 1 1 2
Vackerväderskubber 0 0 0 0 5
2 lag vidareTallbacken kubbers 0 1 0 0 4
47-8Tusen Tack 1 0 1 1 2
Grogarnskaninerna 0 1 1 0 3
Motståndarlaget 1 0 0 0 4
Hemmalaget 0 0 0 0 5
2 lag vidareRubb o Kubb + en Stor Stark 1 1 1 1 1
59-10Dionysos 1 0 1 0 3
Det var jag som kasta 0 0 0 1 4
OSI Kubb 1 1 1 1 1 1
Vart är Gusti 0 0 0 0 5
Team Homoludens 1 0 1 1 2
611-12Presentinslaget 1 1 0 1 2
Sockerpullorna / HeRos 0 1 1 1 1
KingPin 1 0 1 0 3
Tjejer Är Bäst 0 0 0 0 5
Tjeligan 1 0 0 1 3
713-14Pilzner paus 1 1 1 1 1
Al-Qubba 0 1 1 1 2
Piraterna 1 0 0 1 3
HS Kubb 0 1 0 0 4
Kast med liten pinne 0 0 0 0 5
815-16Nicke and the Fastländers 0 0 1 1 3
Vall kräng o spräng 1.0 1 1 1 0 2
Latebloomers – Lammsnäckorna 0 0 0 0 5
Noll Promille 1 0 0 0 4
Svante 1 1 11 1
917-18Team deaf Stockholm 1 1 1 1 1
M 3 0 1 0 1 3
Det löser sig, sa han som sket i badkar 0 0 0 0 5
Mountain Kings 1 1 1 0 2
Stilpoäng 0 0 0 1 4
1019-20Nybrokorpen 3 1 1 1 1 1
Klintegänget 0 0 0 0 5
Semesterkubbarna 1 1 0 0 3
Silence Moutain 0 0 0 1 4
Grötlingbo kubb 0 1 1 1 2
1121-22Vänge AH 1 0 0 0 4
Rocksteady as a Rauk 2.0 0 0 0 0 5
Sinking Royal 0 1 1 0 3
Bortkastad tid 1 1 1 1 1
Fannys Divor 0 1 1 1 2
1223-24Vall kräng o spräng 2.0 0 0 1 0 4
Allmänna Idrottskubben 0 1 1 0 3
Team Awesome 0 0 0 0 5
Post Kubbarna 1 1 1 1 1
Famous K 0 1 1 1 2
1325-26Raukers 1 0 0 3
LS Crew 0 0 0 4
Hest United 1 1 1 1
Kungen Först 0 1 1 2
Centerpartiet Gotland – – – – –
1427-28Champaign County 1 1 1 1
Ohms lag 1 0 1 2
? 1 1 0 3
Nygårds – – – – –
Risplockarna 1 0 0 4
1529-30The Lords Of The Kubbs 0 1 1 0 3
Chaska Kubb 1 1 1 1 1
Fäll dom 0 0 0 0 5
Pappas flickor 1 0 0 0 4
Team Erling 1 0 1 1 2
1631-32Den förbannade Drillen 0 0 0 0 5
Cute i kostym 1 0 0 0 4
BVG Globerotters 1 1 1 1 1
Jönsson&co 0 1 1 1 2
Laban igen 0 1 0 1 3
1733-34Smissarbacken 0 0 0 4
Skåls sorkar 1 1 0 3
Kubb à la Kubb 0 0 1 2
ÖNOS – – – –
Team SBV 1 1 1 1
1834-36Stallbröderna 110X 2
Andrés änglar 0 0 1X 3
Sudergolv 0 0 0X 4
Team Jan-Hå 1 11X 1
1937-38MP’s Concordianer 0 0 0X 4
Gnistarna 1 0 0X 3
Bomb the King 1 1 1X 1
Chil-i-VIPen 0 11X 2
2039-40Fide Fuckers 1 0 0X 3
Kajutas 0 0 0X 4
Totalt Talanglösa 1 1 1X 1
Smissarna 0 1 1X 2
2141-42Veni vidi vici 0 1 1X 2
Whay Not 1 1 1X 1
Hellre otur än ingen tur alls 0 0 0X 4
Slappers 1 0 0X 3
2243-44Mitt i prick 1 0 0X 3
Casper & katterna 0 0 0X 4
Hägar – Schindhard 1 1 1X 1
Get down 0 1 1X 2
2345-46Emmas änglar 1 0 0X 3
Sir Montys Hjältar 0 0 0X 4
Fishermans Friends 0 1 1X 2
The inglorius Whisky Boys 1 1 1X 1
2447-48Hemse Bil & Däck 1 0 1X 2
Nerd Herd 0 1 0X 3
Team Kubboom 1 1 1X 1
Queens of sudret 0 0 0X 4
2549-50GoFy 1 1 1X 1
Das Kurds 0 0 1X 2
BOB -MC 1 0 0X 3
Mårtens Mega-Mtomaner 0 1 0X 4
2651-52Kauparve 0 1 0X 3
Vet Ej? 1 0 1X 2
TT 0 0 0X 4
AJA’s Hjältar 1 1 1X 1
2753-54Barlingbo 1 0 1X 2
Mammas pojkar 0 11X 1
Ull i Pungen 2 0 1 0X 4
SMKG 1 0 0X 3
2855-56Trippel-x 1 1X 1
Gustavs flickor 00X 3
Himlaspel 1 0X 2
Haudraufwienix – – –X –
2957-58Fyrkantig Katt/Rutig Ko 0 0 1X 3
Segelin 1 1 0X 2
Rödön 1 1 1X 1
OSI Kubb 2 0 1 0X 4
3059-60Paradies Kubb Jena II 1 1 1X 1
Heart of SWE 0 0 0X 4
Sudrets töisar 1 0 1X 2
Slashasarna 0 1 0X 3
3161-62Late bloomers – Fårskallarna 0 0 0X 4
Kubbsubborna 1 0 0X 3
The Kubboys1 1 1X 1
Tingeling och några Ragnars 0 1 1X 2
3263-64Ronemästarna 0 0 0X 4
Klart grabben ska ha en husvagn 1 1 0X 2
Burs Broilers 1 1 1X 1
Bengt Är Far Till Alla Barnen 00 1X 3

Gruppspel lördag 2016

VM i KUBB 2016Lördag
PlannrVinster
GruppAnkLagnamnGrundspelPlac.
1-2SMP United 1 1 1 1
Paradies Kubb Jena II 0 0 0 4
1Team Jan-Hå 1 0 1 2
Mulde Fritidsby 0 1 0 3
3-4Tvärkas(s)t1 1 0 3
Champain County 0 0 0 4
2Burs Broilers 0 1 1 2
Emmi Gardell 1 1 1 1
5-6Pasar Actief 1 1 0 2
Gangvide gansters 0 0 0 4
3BVG Globetrotters 0 0 1 3
KP Wild Dogs 1 1 1 1
7-8Kubbmeisters 0 0 0 4
Bortkastad tid 1 1 0 2
4Team deaf Stockholm 0 1 1 3
Äppelträd 1 0 1 1
9-10Gloria Victis 1 0 1 2
Bomb the king 0 0 0 4
5Chaska kubb 1 1 1 1
Korpen Nybro 0 1 0 3
11-12Boffens drängar 0 1 1 3
Team Kubboom 1 0 1 1
6OSI Kubb 1 0 0 0 4
Insalata Mista-Schweiz 1 1 01 2
13-14Sist in först ut 1 0 0 3
Malibu United 0 1 0 4
7Släktträffarkubbar 1 1 1 1
Asrta la Vista 0 0 1 2
15-16Berras Sorkar 1 1 1 1
Svante 0 0 1 3
8Trippel-X 0 0 0 4
GEAB 1 1 0 2
17-18Gipfelstürmer und Freunde 1 1 1 1
Hest United 0 1 1 2
9Mera Pilsner 0 0 0 4
Stairway to pallen 1 0 0 3
19-20Auh-laug-eth 11 0 2
Tusen Tack 0 0 1 3
10Skrotgänget 0 0 0 4
Team Stabbgard 1 1 1 1
21-22Paradies Kubb Jena 1 0 0 4
Rubb o Kubb med en Stor stark 0 0 1 3
11Postkubbarna 1 1 0 2
Ingen 0 1 1 1
23-24Törstig Trä 1 0 1 2
Team SBV 0 0 1 3
12AJA´s Hjältar 0 0 0 4
Blue/Orange 1 1 1 1
25-26Ménage à trois 1 1 0 2
Totalt Talanglösa 0 0 1 3
13Why Not 0 0 0 4
The Kubboys 1 1 1 1
27-28Johnsons trutar 1 0 1 2
Rödön 0 1 0 3
14The Inglorius Whisky Boys 1 1 1 1
Nybrokrpen 3 0 0 0 4
29-30Kubb Ings and Fortschritt99 1 1 1 1
Four Flags United 0 0 1 3
15Sockerpullorna / HeRos 0 00 4
Pilzner paus 1 1 0 2
31-32Nybrokorpen 2 1 0 1 2
Mammas pojkar 0 0 0 4
16Hägar-Schindhard 1 1 1 1
GOFY 0 1 0 3

FInalstege 2016

ÅttondelsfinalKvartsfinalSemifinalFinal
 SMP United
 Emmi Gardell
Emmi Gardell
KP Wild dogs
KP Wild dogs
ÄppelträdMästare
Emmi GardellBerras sorkarKubbing´s &
Berras SorkarKubbing´s &               Fortschritt 99Fortschritt 99
Chaska Kubb
Team Kubboom2:a
Chaska KubbBerras sorkar
Berras sorkar
Släktträffarkubbar
Berras Sorkar
Gipfelstürmer und Freunde
Team Stabbgard
Gipfelstürmer            und Freunde
Blue/Orange
Ingen
Blue/Orange
Gipfelstürmer und FreundeEmmi Gardell
Kubbing s& Fortschritt 99Gipfelstürmer und   Freunde3:a
The KubboysGipfelstürmer und   Freunde
The Inglorius Whisky Boys
The Inglorius Whisky Boys4:a
Kubbings &    Fortschritt 99Emmi Gardell
Kubbíngs & Fortschritt 99
Hägar-Schindhard

Resultat lilla VM fredag 2016

1:a Famous K
2:a The Lords of the kubbs
3:a Stallbröderna
4:a Team Erling

Resultat lilla VM lördag 2016

1:a Mulde fritidsby
2:a Gloria Victis
3:a Four flags united
4:a Nybrokorpen 2

2015

Finalstege 2015

ÅttondelsfinalKvartsfinalSemifinalFinal
 Paradies Kubb Jena
 Den törstige Matrik
 Paradies Kubb Jena
 Berras sorkar
 Berras sorkar
 IngenMästare
Berras SorkarGipfelstürmer&Freunde
SMP United
Emmi Gardell
Äppelträd2:a
 ÄppelträdSMP United
 SMP UnitedSMP United
Mulde fritidsbyGipfelstürmer&Freunde
SMP United
Menage A Trois
Sist in först ut Berras sorkar
Menage A Trois T is Gebeurd!
Gipfelstürmer&Freunde
Gipfelstürmer&Freunde
Tvärkas(s)t
Gipfelstürmer&Freunde
T is Gebeurd!3:a
Auh-Laug-EthT is Gebeurd!
T is Gebeurd!
T is Gebeurd!4:a
Pasar ActiefBerras sorkar
Mirakelkubbers
Pasar Actief