Gruppindelning fredag

Gruppindelning fredag

KUBB WC 2017
Group Field Teamname Teamleader Country
1 1-2 Team Redlös Kristoffer Jakobsson SWE
Crew Britton Karin Enblom SWE
Bubbisar Ebba Davidsson SWE
Gnistarna Sigun Persson SWE
2 teams adv Asbra Sussi Alm SWE
2 3-4 Get down Pontus Järesund SWE
Tingeling Majsan Hamberg SWE
Förkastlig verksamhet Simon Lindholm SWE
Famous K Morgan Nilsson SWE
2 teams adv Fide Fuckers Felix Nordin SWE
3 5-6 Las Chingonas Maria Nedo GER
FC Tofta gården Jonas Larsson SWE
Gör Gotland Danskt igen Greger Dohn SWE
Pannkakan Rasmus Funk SWE
2 teams adv PinKing Jonas Ahlvin SWE
4 7-8 Heart Of Sweden Mona Larsson SWE
Two Four Six Peter Bergendahl SWE
Ronnys Miracle Jonas Steelandt BEL
Prutt Nr 7 Elias Grönström SWE
2 teams adv Gaysons Hjältar Mattias Gustavsson SWE
5 9-10 Kubbaner Basel Kai McCarthy CHE
Mulde Fritidsby Morgan Hallgren SWE
Tusen Tack Benjamin Schussler GER
Stilpoäng Katarina Sjödoff SWE
2 teams adv OSI Kubb 2 Tam Ha NOR
6 11-12 Mitt i Prick Annie Petterson SWE
Greta och Hökarängsgänget Marcus Jansson SWE
Chill-I-Vipen Robert Wigsten SWE
Vall kräng och spräng 1.0 Sandra Lingstedt SWE
2 teams adv Cerevisia Fortis Svante Båtel SWE
7 13-14 Team Maximilian Daniel Palmqvist SWE
Björnes Töjsar Matilda Björnlund SWE
Ålarvarna Rolf Mellberg SWE
Trippel-X Kenneth Nyberg SWE
2 teams adv Raukers Tobbe Rauk SWE
8 15-16 Here for Beer Adam SWE
Dionysos Inger Rosen SWE
? Sofie SWE
Cute i kostym Freja Winarve SWE
Vet ej Mats Jakobsson SWE
9 17-18 Slappers Dick Sandtröm SWE
Halmstads spridda kvastar Patrik Sahlsten SWE
Fishermans Friends Andre Lindby SWE
Stallbröder Pierre Grönström SWE
Vänge AH Sören Olofsson SWE
10 19-20 Jamas Pyjamas Emma Funk SWE
Fardhem XVI Elias Johansson SWE
Laban Igen Laban SWE
Norrsken Harald Wiginder SWE
Skrotgänget Rosel Olofsson SWE
11 21-22 SegElin Jimmy Siggelin SWE
Kubb klub Vrsovka & Friends Franta TJE
Bagges Små Drängar Robert Bagge SWE
Grötlingbo Kubb Roger Pettersson SWE
Team Erling William Snöbohm SWE
12 23-24 Mammas Pojkar Daniel Lundström SWE
Alf Ina Sandström SWE
Gotlands Ölkastarförening Jakob Wahlgren SWE
Sanda Ungkarlsklubb Erik Pettersson SWE
Rödön Kubb Helena Pettersson SWE
13 25-26 BOB MC Martin Anjou SWE
Sudrets Töisar Simone Fredin SWE
Visual Riders MC Stockholm Michael Skarborn SWE
Boffens Drängar Emma Alvengren SWE
BFG Louise Ståhl SWE
14 27-28 Centerpartiet Henning Niklasson SWE
Paradise Kubb Jena Frans Ludwig GER
Nerd Herd Niclas Sjöstedt SWE
Tjejligan Ylva Nilsarve SWE
Why Not Torgny Hellström SWE
15 29-30 Havdhem Hävers Linneas Isenberg SWE
Twelve Tits United Sophie Fisher CHE
M Victor Dahlberg SWE
Sockerpullorna Kenth Lindgren SWE
Vall Kräng och spräng 2.0 Linnea Larsson SWE
16 31-32 Fisens gäng Leif Lagern SWE
Klart grabben ska ha en husvagn Adam Liljegren SWE
Smissarbacken Maria Sjöman SWE
Grillkrydda Gustav Bodin SWE
Silence mountain Jan Olsson SWE
17 33-34 Team Burgsvik Jesper Sjödoff SWE
Sist in Först ut Magnus Wahlberg SWE
Game Of Wine Erika Adman SWE
GOFY Jimmy Johansson SWE
Korpen Nybro Towe Danielsson SWE
18 34-36 Fyrkantig Katt Rutig Ko Emil Johansson SWE
Team Jönköping Josefin Bogelid SWE
Noll Promille Bengt Jakobsson SWE
Missarna Kent Hallberg SWE
Nygårds Anna-Lena SWE
19 37-38 Krakstäde Töjsar Jullan Åkerbäck SWE
Nybrokorpen 3 Börje Wennerström SWE
Gustavsflickor Emma Hedström SWE
Vicious and Delicious Linny Engström SWE
Barlingbo Lars Kellström SWE
20 39-40 Totalt Talanglösa Stanley Engström SWE
Team Awesome Sofie Lindberg SWE
Puppans Pojkar Kevin Hård SWE
Sinking Royal Joel Kavergren SWE
Rubb o Kubb och En Stor Stark Peter Wahlqvist SWE
21 41-42 Asså va faaaan? Viktor Johansson SWE
Beer Kubbs Erik Andersson SWE
Di sma undar jordi Zorba Hållsten SWE
Hellre Otur än ingen tur alls Regina Berg SWE
[DE]i[CH]Kinder Andreas Rehmann CHE
22 43-44 NIP Alva Hansson SWE
Emmas Änglar Emma Bergström SWE
The Lords Of The Kubbs Anders Gardell SWE
Team Norrbys Isak Johansson SWE
23 45-46 Team Ull i pungen 2 Börje Holmgren SWE
OSI Drickelaget Tam Ha NOR
Freier Kubbkult Jakob Hanslik AUS
Himlaspel Robert Lundevall SWE
24 47-48 Glada Sossar Carin Rosell SWE
Malibu united Anton Brenner NOR
Tjutboda Alf Kristenson SWE
Kvistfritt kvastskaft Roslinda Nordling SWE
25 49-50 La pierre corneè Henrik Munkhammar SWE
Nine finger death punsch Therse Ljungberg SWE
Team Kubbiliscos Sandra Lindberg SWE
Bengt är far till alla barnen Elin Sandelin SWE
26 51-52 Ronemästarna Joen Olofsson SWE
Skålsorkar Örjan Olofsson SWE
Gurrabronx Miraklet Amos Åberg SWE
Champaign County Martin Segerlund SWE
27 53-54 Team Majgull Niclas Steelander SWE
Bomb the king Norbert Bosau GER
Mbargo Waterboys Elias Edman Glansholm SWE
Skubb onder a gat Jelle Timmermans BEL
28 55-56 The Magnificent 6 Kim Heremans BEL
Kubb Monsieur Stijn Slootmans BEL
Festens Hjältar Anna Cederström SWE
Cafe Bärs Timmy Hellgren SWE
29 57-58 Kast med liten pinne Joel Salne SWE
Hemse bil o däck Gill Johansson SWE
Gris på vägen Wendy van de sompele BEL
Håie puttar bra Casper Ekedahl SWE
30 59-60 Rödön /Rone Elsie Pettersson SWE
Team Deaf Stockholm Janne Ågren SWE
Horstcrew Lukas Leuenberger CHE
MNTP87 Nicolas Vögeli CHE
31 61-62 Kittens of doom and the cats of destruct Erik Sundell SWE
Dubbelwej Fredrik Wessman SWE
AIK Jörgen Wiss SWE
Gutinnorna Annika Larsson SWE
32 63-64 Live Love eat ass Isac Söderlund SWE
OSI Kubb 1 Tam Ha NOR
Kubbmeisters Tom Dahlström SWE
Vrakplundrarna Jenny Jansson SWE