Group division Friday

Group division Friday

KUBB WC 2018
Group Field Teamname Teamleader Country
1 1-2 Kubbaner Basel Sergio Marino CH
Kubb me Amadeus Erik Gerstel AT
Rekubblikanerna Peter Bergendahl SE
O Promille Kålle Kjellin SE
Jamas Pyjamas Markus Funk SE
2 3-4 Team Burgsvik Jesper Sjödoff SE
Chaska Kubb Jason Larson US
Nästan Erika Adman SE
Bättre på annat Annicka Bodin SE
Baddarna Peter Karlsson SE
3 5-6 Här för öl Gustav fogelberg SE
Horstbröd Pascal Meury CH
Hugos församling Erik Nyrot SE
Laban Igen Laban SE
Rödön Kubb Mikael Edfelt SE
4 7-8 Trippel X Kenneth Nyberg SE
Vall kräng & Spräng 1.0 Linnea Larsson SE
Släkten är värst Elin Lundgren SE
Yellow kubbmarines 2 Tam Ha NO
Team Kubbmeisters Tom Dahlström SE
5 9-10 Kubbalibre Sassa SE
Jankanas Rasmus Sjöberg SE
SegElin Jimmy Siggelin SE
Karamellkisoken Lena Berg SE
Blue & Yellow Joakim Arnesen SE
6 11-12 Vi kubbar aldrig Amanda Westberg SE
Sir Montys hjältar Frida Löv SE
BOB MC Martin Anjou SE
Gustavs flickor 2.0 Gustav Bodin SE
Prutt Nr 7 Elias Grönström SE
7 13-14 Silence Mountain jan fredrik olsson SE
Sleeping Lions Wolfgang Menger DE
Satan vi träffade kungen Viktoria Söderman SE
Cerevisia Fortes Pontuz Tuovinen SE
GOFY Jimmy Johansson SE
8 15-16 Kubbkam Trysil Trond Pedersen NO
Hemse Bil & Däck gill SE
Utbrända pedagoger Dean berglind SE
Fårös backaskramlor Klara Blochmann SE
Eke IF Sandra Johansson SE
9 17-18 CC 60 Jörgen Wiss SE
Karatehesten Henrik Norrback SE
Ten years cheers Lina Nilsson SE
The Rookies Andreas Cremon SE
Kauparve Ola Edvardsson SE
10 19-20 Crew Britton Jonas Enblom SE
Gotlands Ölkastarförening Mickael Gustafsson SE
Team Awesome Elin Sjöman SE
Bviken Bullfigthers Sebastian folkeryd SE
Get Down Pontus Järesund SE
11 21-22 Champaign County Martin Segerlund SE
Vall kräng & spräng 2.0 Julia Funck SE
Mandelkubbarna Robin Kihlén SE
Bomb the king Norbert Bosau DE
Heart Of Sweden Mona Larsson SE
12 23-24 Skåls sorkar Johan Holmstedt SE
Team Kärne Isak johansson SE
Emmas änglar Emma Bergström SE
Lillbyttus Ina sandström SE
13 25-26 Tusen Tack Holger Meier DE
Why Not Torgny Hellström SE
Team Alpenrand Christoph Köck DE
Syjuntan Martina Svensson SE
14 27-28 Nybrokorpen 3 Börje Wennerström SE
JOnssons trutar Peder Johnsson SE
Asså va faan? Desirée Nilsson SE
Totalt talanglösa Christian Bångdal SE
15 29-30 Nybrokorpen 2 Kjell Rydh SE
Chill i VIP-en Robert Wigsten SE
Bengt är far till alla barnen Bengt Jakobsson SE
Cyklesnett kristoffer SE
16 31-32 AM and the boys Angelica Nilsson SE
Abso-lut Tove Cederblad SE
HeRos Kenth Lindgren SE
GEAB Ove Eriksson SE
17 33-34 Rubb o Kubb Peter Wahlqvist SE
Utterly wiped out Andreas Rehmann CH
Raukers Tobbe Rauk SE
Missarna kent hallberg SE
18 34-36 Vem var det som kastade Louise Munkhammar SE
Fide Fuckers Felix Nordin SE
Dionysos Inger Rosén SE
Fyrkantig katt rutig ko Emil Johansson SE
19 37-38 Kubb-sh Matthias Fesser DE
Lag blackeberg Lars Sahlin SE
Helikopterkastarna Therese Ekström SE
? Emil JOhansson SE
20 39-40 K Werkelin Kurt Werkelin SE
Hagge o co Malte Rieem Lindgren SE
Team Balk Noah Jakobsson SE
Malibu United Anton Brenner NO
21 41-42 Lakeby Ladies Malin Wendeblad SE
Kjoltyg Elin westberg SE
Mammas Pojkar Daniel lundström SE
Smissarbacken Maria Sjöman SE
22 43-44 The Lord of the kubb Anders Gardell SE
yellowkubmariners 1 Tam Ha NO
Norrsken Harald Wiginder SE
Mitt i prick Annie Pettersson SE
23 45-46 Pattar i taket louis funk SE
ett 6-pack coca cola Jennifer Larsson SE
Ull i pungen K-A Nordblom SE
Team Unicorn My Ahlström SE
24 47-48 Gangvide Gangsters Elin Karlsson SE
Fishermens friends Tim Vahlby SE
Salta pinnar Ludvig Höglund SE
66ans vänner Åsa Hammar Wallin SE
25 49-50 Skrotgänget Rosel Olofsson SE
Mårtens 1:1 Kennet Nilsson SE
Nygårds vård Klara SE
Stilpoäng Katarina Sjödoff SE
26 51-52 Sudrets töisar Emelie Martell SE
Barlingbo Lars Kellström SE
Team Asbra Emma Alm SE
Sist in först ut Wabbe Wahlberg SE
27 53-54 Håie puttar bra Casper Ekedahl SE
Dubbelwej Fredrik Wessman SE
Pin King JOnas Ahlvin SE
Stallbröder Pigge grönström SE
28 55-56 Hem Maria Nilsson SE
Minionerna Kjell-Åke Ahlgren SE
Ronemaffian junior Joen Olofsson SE
Kungen först Daniel Molin SE
29 57-58 Boffens drängar Emma Alvengren SE
Tingeling Majsan Hamberg SE
The Badgersock Kevin Hallbom SE
Astra la vista Hinnerk Wurfholz NL
30 59-60 Fizens gäng Leif Lagerin SE
La pierre cornee Henrik Munkhammar SE
Cafe bärs Timmy SE
Kubb Chile José Gómez CL
31 61-62 Junta töjserna Ronja Nymoen SE
Vänge AH Sören olofsson SE
Slappers dick sandström SE
Snarren tommy wernström SE
32 63-64 Tjejligan Ylva Nilsarve SE
Sinking Royal Johan Karlsson SE
Vet ej Mats Jacobsson SE
Himlaspel Mathias Keisu SE